ד"ר שי גברא

ד"ר שי גברא

המרפאה שלך לשיקום הפה ואסתטיקה

תורים:   03-9640695
חירום: 052-2432394

תורים:   03-9640695 | חירום: 052-2432394

ד"ר שי גברא

המרפאה שלך לשיקום הפה ואסתטיקה

1015943
ኢትዮጵያዊ

מהו טיפול שורש

כאשר מחלת העששת (רקבון בשיניים) מתפשטת אל מוך השן (המקום בו נמצאים כלי הדם והעצבים של השן) מתפתחת דלקת, המלווה בכאבים עזים ובהתנפחות, במרבית המקרים מתפתחת מורסה (אבצס). השן זקוקה,

במקרים אלה, לטיפול שורש. מידת הצלחתו של טיפול השורש, תלויה בשלב בו פנה המתרפא לרופא. לעתים נגרם נזק כה רב לשן, שגם טיפול שורש לא יציל אותה.

טיפול השורש מבוצע בביקור אחד אצל הרופא ולפעמים ביותר מביקור אחד. הדבר תלוי במידת הקושי שבטיפול ובכמות הזיהום שהצטברה בתעלות השן. בשלב הראשון מסלקים את העששת, את העצב וכלי הדם; אחר כך משייפים את קירות התעלות ומרחיבים אותן, עד לסילוק כל הזיהום. בשלב האחרון סותמים את התעלות ומכסים אותן בסתימה זמנית. לעיתים הטיפול מלווה בכאבים קלים עד חזקים, השוככים עם הזמן.

כדי שהשן תתפקד בצורה נורמלית ותהיה חזקה דייה לעמוד בלחץ הלעיסה, מחדירים מבנה יצוק, או בלתי יצוק (מעין בורג) לתוך אחד השורשים, אחר-כך מרכיבים על השן כתר. רק במקרים מסויימים, הנתונים לשיקולו של הרופא, מוותרים על הכתר, או המבנה, וזאת כאשר נשאר מספיק חומר-שן שלא נפגע ע"י העששת, ויש בכוחו לעמוד ולא להשבר בלחץ הלעיסה. במקרה זה תוחלף הסתימה הזמנית בסתימה קבועה רגילה.

דילוג לתוכן