ד"ר שי גברא

ד"ר שי גברא

המרפאה שלך לשיקום הפה ואסתטיקה

תורים:   03-9640695
חירום: 052-2432394

תורים:   03-9640695 | חירום: 052-2432394

ד"ר שי גברא

המרפאה שלך לשיקום הפה ואסתטיקה

1015943
ኢትዮጵያዊ

מדוע לשחזר שיניים חסרות?

מרבית האנשים ימהרו וישחזרו שן קדמית אשר אבדה, אך ידחו טיפול בשן חסרה בחלק האחורי של המשנן (הפה). במרבית המקרים כל שן חסרה יכולה להוביל לבעיות חמורות במשנן (בפה).

מה קורה כאשר חסרה שן בקשת השיניים?

כאשר שן נהרסת או נעקרת, מתערער שיווי המשקל של מערך השיניים, וכך שרשרת של אירועים משפיעה על תקינות המערכת כולה.

מִנשך בלתי מאוזן: כל שן תומכת ונתמכת על ידי השיניים הסמוכות לה. כאשר אחת חסרה, השיניים הסמוכות מתחילות לזוז ומשנות את מיקומן הטבעי. שינוי זה במִנשך מביא ללחץ מזיק על השיניים והלסתות, ועלול להביא להתפתחות מחלת חניכיים.

עששת: תזוזת השיניים תביא לשינוי במגע הטבעי בין השיניים, לכן מתאסף בין השיניים רובד חיידקים שקשה לנקותו. או אז מתפתחות במקום עששת ודלקת חניכיים.

שינוי בצורת הפנים: אובדן שן קדמית מפריע לחיוך שלך. אובדן שיניים אחוריות גורם לשקיעת הלחיים ולשינוי במראה הפנים.

כיצד מטפלים בשיניים חסרות?
לרופא השיניים יש תשובות אחדות לפתרון בעיה זו, בהתאם לסוג הבעיה:

כתר: כתר הוא שחזור קבוע (המודבק בפה), עשוי זהב או מתכת אצילה המצופה חרסינה. צורתו כצורת כותרת השן, והוא מודבק על גבי שארית השן שנהרסה.

גשר: הגשר הוא שחזור קבוע, שבא להשלים שן או שיניים חסרות. הגשר עשוי מתכת אצילה ועל פי רוב מצופה חרסינה. הגשר מודבק בפה אל השיניים הסמוכות לשן החסרה, לאחר שאלו הוכנו במיוחד לקבלתו.

תותבות נשלפו: כאשר לא ניתן לשחזר שיניים חסרות בעזרת גשר קבוע, משלימים את החלק החסר בתותבות הנאחזות בעזרת ווים אל השיניים הקבועות בפה. התותבת אינה מודבקת לשיניים, וניתן להוציאה.

דילוג לתוכן