ד"ר שי גברא

ד"ר שי גברא

המרפאה שלך לשיקום הפה ואסתטיקה

תורים:   03-9640695
חירום: 052-2432394

תורים:   03-9640695 | חירום: 052-2432394

ד"ר שי גברא

המרפאה שלך לשיקום הפה ואסתטיקה

1015943
ኢትዮጵያዊ

טיפול בילדים וצעירים - ˝הברית הטיפולית˝

"הברית הטיפולית בין הרופא והמטופל הצעיר"
פרופ' בני פרץ

מקובל ומוסכם על כל העוסקים ברפואת שיניים לילדים, כי הגישה הטיפולית הנכונה היא המפתח לבנית מתרפא בריא, שיבוא ללא חשש אל רופא השיניים ושיפנים עקרונות שמירת בריאות הפה והשיניים בכל מהלך חייו.

חשש מטיפול שיניים כולל בתוכו מרכיבים רבים החל מחשש בסיסי מהלא ידוע ועד חשש קונקרטי מכאב ומתחושות לא נעימות. המטופל הצעיר צריך אם כך לפגוש ברופא ידידותי, אמפתי, קשוב וכן. ידועות כל הטכניקות ההתנהגות עם ילדים בעת המפגשים השונים בסיטואציה הדנטלית. עם זאת, בבסיס כל הטכניקות הללו קיים גורם אחד, גורם-על שחייב להתקיים: יצירת ברית טיפולית בין הרופא והמטופל הצעיר. משמעות הברית הטיפולית היא, כי הרופא הוא ידיד ומדריך, הוא נמצא כדי לעזור לילד לפתור בעיה כרגע, או לעזור לו לטפל בבריאות הפה והשיניים בעתיד, וכי הוא הרופא, "נמצא שם" תמיד(!) עבור הילד. הרופא והילד הם יחד, וביחד עם ההורים הם יוצרים משולש שווה צלעות שכל צלע בו חשובה לבריאות הילד.

ככל שתתקיים ברית טיפולית זו, כך אפשרות ההרגעה של המטופלים הצעירים תגדל הן במישור הכללי והן במישור הקונקרטי. כאשר מדובר יהיה בטיפול אופרטיבי קונקרטי. במסגרת ברית טיפולית זו, רופא השיניים חייב לאתר את יכולות ההתמודדות של הילד (והן עצומות!) ולחזקן. ישנן מספר שיטות שונות להשגת קשר עם ילדים ולהתנהגות איתם בעת המפגש הדנטלי וליצירת הברית הטיפולית בין הרופא והילד.

כל אחד צריך משהו לשתות משהו לאכול מישהו לאהוב ורופא שיניים מעולה, איכותי, עדין והכי חשוב עם לב טוב!
דילוג לתוכן